Samorząd Studentów Wydziału Prawa i Administracji UW

Komisja Kultury

Misją komisji jest promocja wolontariatu i inicjatyw charytatywnych wśród Studentów naszego wydziału. To właśnie Komisja Kultury odpowiada za doskonale znane akcje - „Student Prawa Mikołajem” oraz sztab WOŚP „Studenci Warszawy”. Dzięki pracy członków komisji, Studenci naszego wydziału mogą wygrać darmowe wejściówki na wydarzenia kulturalne aby studenci naszego Wydziału nie utracili kontaktu z tym, co rozwija, pobudza i inspiruje! Dodatkowo Komisja Kultury regularnie publikuje „Biuletyn Charytatywny” i „Biuletyn Kulturalny”, a także „Kartki z kalendarza”, w ramach których informujemy o najważniejszych akcjach społecznych i wydarzeniach ze świata kultury.

https://www.facebook.com/kultkom

Połowinkowy Bal Charytatywny

Połowinkowy Bal Charytatywny jest to coroczne wydarzenie organizowane przez Samorząd Studentów WPiA UW we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji UW. Immanentnym elementem tego wydarzenia jest licytacja charytatywna. Pozyskane środki są przeznaczane fundacji “Mam Marzenie”, aby uszczęśliwić ich kolejnego podopiecznego.  Połowinkowy Bal Charytatywny skierowany jest do studentów trzeciego, czwartego, piątego roku studiów, absolwentów oraz pracowników Wydziału. Zgodnie z naszymi dążeniami, projekt ma służyć rozpowszechnianiu tradycji prawnej poprzez stworzenie okazji do spotkania swoistej hybrydy środowisk prawnych ze świata akademickiego, zawodowego, a także studenckiego, zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Akcje charytatywne

WOŚP

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy "Studenci Warszawy" został założony w 2004 r. Od początku działalnością Sztabu kieruje Samorząd Studentów Wydziału Prawa i Administracji. Głównie koordynacją zadań Sztabu zajmuje się Komisja Kultury. Sztab zrzesza wolontariuszy zarówno ze środowiska studenckiego, jak i spoza uczelni.

W 2021 roku sztab zrzeszał ok 100 wolontariuszy zaangażowanych w organizację 29. Finału WOŚP. Razem zebraliśmy ponad 76 tysięcy złotych, co jest jednym z lepszych wyników w naszej historii.

Profil sztabu na facebooku: https://www.facebook.com/sztabwosp.studenci.warszawy

Student Prawa Mikołajem

“Student Prawa Mikołajem” jest to coroczna bożonarodzeniowa  akcja charytatywna odbywająca się na naszym wydziale. Członkowie Komisji Kultury WPIA UW zbierają środki, które są przeznaczone na zakup prezentów świątecznych dla dzieci z domów dziecka. W 2020 roku udało się zgromadzić 8320,11 zł i uszczęśliwić 26 dzieci z domu dziecka w Błoniu i Dziekanowie Leśnym. Dodatkowo wydarzeniu temu towarzyszy debata charytatywna organizowana przy pomocy SKN Debat Oksfordzkich UW, której tegoroczny temat brzmiał: “Sernik z rodzynkami jest lepszy niż bez”.