Samorząd Studentów Wydziału Prawa i Administracji UW

Komisja Praktyk

Komisja Praktyk SS WPiA UW pomaga Studentom dobrze wejść  w życie zawodowe. Praca członków zaangażowanych w działania Komisji skupia się wokół pozyskiwania ofert praktyk dla studentów prawa, administracji oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej.
Ponadto Komisja zajmuje się udzielaniem informacji studentom dotyczących organizacji, odbywania oraz zaliczania obowiązkowych praktyk zawodowych. Doświadczenie i praktyczną wiedzę członkowie zdobywają dzięki rozwijającej się współpracy z Pełnomocnikami Dziekana ds. Studenckich Praktyk Zawodowych: dr hab. Krzysztofem Koźmińskim oraz dr. Maciejem Piszem.
Najnowsze oferty są zamieszczane w zakładce Oferty praktyk oraz na oficjalnej stronie Komisji na portalu Facebook.

Działalność Komisji Praktyk polega również na organizacji spotkań poświęconych tematyce pracy zawodowej studentów naszego wydziału oraz szkoleń mających na celu jak najlepszego przygotowania do wykonywania przyszłego zawodu (np. warsztaty z pisania CV czy pism procesowych).

Jednym z głównych, cyklicznych już projektów jest UW MOOT, czyli konkurs edukacyjny w formule "moot court", oparty na symulacji rozprawy przed sądem arbitrażowym. Wydarzenie  wyróżnia się możliwością wzięcia w nim udziału już od pierwszego roku studiów prawniczych na wszystkich wydziałach prawa w Polsce. Jego celem jest promocja alternatywnych metod rozwiązywania sporów, a także rozwijanie praktycznych umiejętności prawniczych, takich jak zdolności argumentacji i przemawiania.

 

Zaliczenie praktyk

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas przewodnikiem realizacji i zaliczania praktyk obowiązkowych krok po kroku (stan prawny na 12 kwietnia 2023 r.).

Przydatne linki:

Zachęcamy do przeczytania wszystkich informacji na stronie Wydziału: https://www.wpia.uw.edu.pl/pl/praktyki

Obowiązująca Uchwała Rady Wydziału Nr… /12/2014 z dnia 15 grudnia 2014 r. w sprawie studenckich praktyk zawodowych na kierunku Prawo. Uchwała.

Obowiązująca Uchwała Rady Wydziału Nr… /12/2014 z dnia 15 grudnia 2014 r. w sprawie studenckich praktyk zawodowych na kierunku Administracja I stopnia studia licencjackie. Uchwała.

Obowiązująca Uchwała Rady Dydaktycznej Nr 3/06/2021 z dnia 28 czerwca 2021 r. w sprawie studenckich praktyk sądowych w roku akademickim 2021/2022 Uchwała

FORMULARZ APLIKACYJNY NA STUDENCKĄ PRAKTYKĘ ZAWODOWĄ w Sądzie Okręgowym w Warszawie oraz Sądach Rejonowych w okręgu Sądu Okręgowego w Warszawie.

Wszelkie pytania prosimy kierować do Komisji Praktyk na adres e-mail: komisjapraktyk@gmail.com lub poprzez fanpage Komisji na Facebooku (https://www.facebook.com/KomisjaPraktyk)

Oferty praktyk

Instytucje, które są zainteresowane umieszczeniem  oferty praktyk prosimy o kierowanie wiadomości do Komisji Praktyk Samorządu Studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego na adres e-mail: komisjapraktyk@gmail.com

(Dodatkowo ogłoszenia zamieszczamy również na oficjalnej stronie Komisji Praktyk na portalu facebook.pl, dlatego prosimy o adnotację w wiadomości wskazującą na wybrany sposób zamieszczenia ogłoszenia/oba sposoby). Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem zamieszczania ogłoszeń na podstronach Komisji Praktyk.