Samorząd Studentów Wydziału Prawa i Administracji UW

Wydarzenia

Połowinkowy Bal Charytatywny

Już niedługo po raz czwarty odbędzie się Połowinkowy Bal Charytatywny naszego wydziału, organizowany przez Samorząd Studentów WPiA UW. Od pierwszej edycji tego wydarzenia, jego celem było wspieranie najmłodszych – tych, którzy przez przeciwności losu nie mieli szansy na spełnienie swoich marzeń. Nasi studenci, wkraczający właśnie w kolejną, drugą już połowę swoich studiów, przekazywali pieniądze dzieciom, które tak jak oni wkraczały właśnie w kolejny etap swojego życia. Ta idea międzypokoleniowego wsparcia wpisana jest od zawsze w sam rdzeń kodu genetycznego naszego Połowinkowego Balu Charytatywnego. W tym roku zdecydowanie głośniej wybrzmiewa jedno konkretne marzenie – marzenie o pokoju i bezpieczeństwie dla naszych sąsiadów. Od początku wiedzieliśmy, że tegoroczną edycję Połowinkowego Balu Charytatywnego zadedykować chcemy właśnie im. To dla nich przeznaczone będą pieniądze z tegorocznych charytatywnych licytacji. Nie chcieliśmy jednak zapominać o korzeniach naszego Balu – o idei pomocy najmłodszym. 

Z tego względu podjęliśmy w tym roku współpracę z Fundacją Our Future Foundation, która zajmuje się wspieraniem rozwoju uzdolnionej młodzieży w wieku licealnym, niezależnie od miejsca zamieszkania czy posiadanego statusu społecznego podopiecznych. Młodzi liderzy i młode liderki mają szansę zrealizować swoje marzenia studiów na najlepszych światowych uniwersytetach, m.in. dzięki Programowi Mentoringowemu, w którym mentorami są absolwenci prestiżowych uczelni, takich jak Harvard, Stanford, Cambridge czy Oxford. Dodatkowe wydarzenia organizowane przez Fundację, takie jak konferencja Our Future Forum, warsztaty MasterClass oraz spotkania networkingowe, stanowią niezwykle przydatne wsparcie dla wychowanków i w połączeniu z oferowanym programem stypendialnym przyczyniają się do budowania w kraju kadr zdolnych do sprostania prawdziwie globalnym wyzwaniom. 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z działalnością Fundacji Our Future Foundation oraz zachęcamy do pomocy wszystkim tym, którzy jej od nas potrzebują.

Bluzy WPiA

„Bluzy WPiA” to tradycyjne wydarzenie, które corocznie organizowane jest przez Samorząd Studentów WPiA UW. Za każdym razem cieszy się ogromną popularnością wśród studentów naszego wydziału, zwłaszcza wśród młodszych roczników, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze studiowaniem na Uniwersytecie Warszawskim. Dzięki zakupowi bluzy, każda osoba związana z WPiA, zarówno student, jak i absolwent, z dumą może nosić logo swojego wydziału, wyróżniając się tym samym na tle innych studentów na samym kampusie Uniwersytetu Warszawskiego, jak i poza nim. Samorząd Studentów WPiA każdego roku oferuje studentom kilka krojów, kolorów i rozmiarów do wyboru, dzięki czemu każdy indywidualnie może stworzyć swoją idealną bluzę, dostosowaną do swoich potrzeb i preferencji.

 

Tydzień Adaptacyjny

Tydzień Adaptacyjny to cykl wydarzeń organizowany przez Samorząd Studentów WPiA UW, odbywających się w ostatnim tygodniu września, tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego. Ma on celu zapoznanie nowych studentów z tajnikami studiowania na Wydziale Prawa i Administracji oraz przybliżenia im organizacji studenckich, kół naukowych, a także potencjalnych ścieżek zawodowych. Dodatkowo dzięki temu przedsięwzięciu znacznie przyspieszona zostaje adaptacja i integracja pierwszorocznych z innymi studentami.

Wydarzenia, które wchodzą w skład Tygodnia Adaptacyjnego to:

  • Spacer po Kampusie - studenci pierwszego roku są oprowadzani przez członków Samorządu Studentów po najważniejszych punktach znajdujących się na Kampusie UW, które związane są z naszym Wydziałem. Odwiedzają także budynek wydziału znajdujący się na Lipowej, Bibliotekę Uniwersytecką oraz “Szarą Willę”.
  • Immatrykulacja - czyli uroczystość przyjęcia nowych studentów na pierwszy rok studiów. Zwyczajowo odbywa się na Auli Adama Mickiewicza w Auditorium Maximum na Kampusie Głównym i bierze w niej udział całe Kolegium Dziekańskie wraz ze wszystkimi pracownikami naukowymi i dydaktycznymi Wydziału. Najważniejszym punktem immatrykulacji jest ślubowanie studenckie, po którym wszyscy przyjęci na studia oficjalnie stają się studentami.
  • Żółtodziób - Jest to impreza integracyjna, organizowana przez Samorząd Studentów WPiA w jednym z warszawskich klubów tuż po uroczystości immatrykulacji. Każdego roku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem ze strony nowych studentów, ponieważ mają oni wówczas okazję poznać nowych znajomych, obok których już za kilka dni usiądą na zajęciach.
  • Samożądła - Podczas tego wydarzenia przybliżona zostaje działalność Samorządu  Studentów na WPiA UW. Członkowie Samorządu prezentują wszystkie komisje wchodzące w skład Samorządu, jego strukturę, przedstawiają potencjalne umiejętności, które można zdobyć poprzez angażowanie się w działalność danej komisji, a także o tym, że w Samorządzie można zawiązać wieloletnie przyjaźnie, przeżyć niezapomniane chwile i zdobyć najlepsze wspomnienia.
  • USOSownia - czyli szkolenie dla studentów pierwszego roku, które przybliża dokumenty takie jak Regulamin studiów, Program Studiów oraz w przystępny sposób wyjaśnia obsługę systemu USOS. Nowi studenci mogą dowiedzieć się na nim o swoich prawach i obowiązkach, a także poznać tajniki systemu USOS i poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z techniczną stroną studiowania na WPiA UW.
  • Poznaj Kadrę Naukową - podczas tego wydarzenia mamy zaszczyt gościć pracowników naukowych naszego Wydziału, którzy jeszcze przed rozpoczęciem pierwszego roku akademickiego pomagają oswoić się z atmosferą panującą w relacji student - wydział.
  • Koła Fortuny - wydarzenie skierowane do osób pragnących rozwijać się naukowo i chcących poszerzyć swoje horyzonty w danej dziedzinie prawa. Przedstawiciele poszczególnych Kół Naukowych, które są zrzeszone w Radzie Kół Naukowych prezentują swoją działalność, pokrótce opisują strukturę organizacyjną oraz historię danego Koła, a także sposób w jaki można zostać jego członkiem
  • Live Q&A na Instagramie - Przedstawiciele Samorządu Studentów organizują transmisję na żywo na portalu Instagram, gdzie odpowiadają wyczerpująco na każde zadane pytanie dotyczące studiowania na naszym Wydziale, dzięki czemu studenci, którzy nie mogli uczestniczyć w całym tygodniu adaptacyjnym, mogą uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania.
  • Co robić po prawie? - spotkanie z absolwentami naszego Wydziału, którzy opowiadają o możliwościach, jakie otwierają się po ukończeniu studiów na WPiA oraz przybliżają wybrane ścieżki zawodowe, którymi można podążać po studiach prawniczych. Jest to świetna okazja na znalezienie albo upewnienie się w już wybranej drodzę przyszłego prawnika.

Lidzbark

„Lidzbark” to jedyny oficjalny obóz integracyjny organizowany przez Samorząd Studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Wyjazd skierowany jest do nowo przyjętych Studentów naszego Wydziału i spełnia następujące cele.

INTEGRACJA - "Lidzbark" to nie tylko z nazwy obóz integracyjny - to realna szansa na poznanie dużej części ludzi, z którymi przez pięć lat studiów będziemy spotykać się na wykładach, ćwiczeniach, egzaminach i przy wielu innych okazjach. To właśnie na "Lidzbarku" można nawiązać przyjaźnie na całe życie.

DYDAKTYKA -  podczas obozu Studenci pierwszego roku mają możliwość zapoznać się ze wszystkimi istotnymi informacjami, które z pewnością przydadzą się im na początku przygody z WPiA UW. Przedstawiciele Samorządu Studentów WPiA UW przygotowują również specjalne szkolenie z USOS'a, by ułatwić pierwsze rejestracje oraz pomóc w szybszym odnalezieniu się nowym Studentom w uczelnianej rzeczywistości. Dodatkowo jest to okazja do poznania Kolegium Dziekańskiego oraz przedstawicieli kadry naukowej.

ŻYCIE STUDENCKIE - jednym z celów wyjazdu jest wprowadzenie Studentów pierwszego roku  w nowy etap życia, jakim są studia i pokazanie im jak rzeczywiście wygląda życie codzienne na WPiA UW. To także czas, kiedy mogą się dowiedzieć o wielu ciekawostkach związanych ze studiowaniem, jak również zaczerpnąć praktyczną wiedzę i posłuchać cennych rad i wskazówek niezbędnych w życiu studenta. "Lidzbark" to również pierwsza okazja, by zobaczyć jak wyglądają imprezy na naszym wydziale.

Ośrodek Wypoczynkowy Halo Mazury (https://halomazury.pl) mieści się na skraju miasteczka Lidzbark (Welski), w południowo-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Otoczenie Welskiego Parku Krajobrazowego i sąsiedztwo jezioro nadaje atrakcyjności takiej lokalizacji ośrodka. Plaża znajduje się w odległości zaledwie 100 m, a tuż przy niej można znaleźć rozległe molo oraz boiska do siatkówki plażowej. To świetne miejsce na aktywny wypoczynek.

Na terenie ośrodka, poza budynkami hotelowymi znajdują się między innymi:

  • boiska sportowe (piłka nożna, siatkówka plażowa, koszykówka, badminton

  • miejsce na ognisko ze stołami piknikowymi oraz grillem

  • tor do jazdy na quadach

  • ścianka wspinaczkowa

  • pole do zjeżdżania w zorbixie

  • pole do gry w paintball

  • kort tenisowy

  • stoły pingpongowe

  • sala dyskotekowa

Do dyspozycji studentów podczas wyjazdu są trzy budynki hotelowe. Uczestnicy zostają zakwaterowani w pokojach trzy- i czteroosobowych, każdy z łazienką i balkonem. Budynki są ocieplone i ogrzewane. Sprzęt wodny (kajaki i rowery wodne) wypożyczyć można z pobliskiego ośrodka wypoczynkowego „Danusia”.

 

Miasto Lidzbark

Lidzbark to malowniczo położone miasteczko nad Jeziorem Lidzbarskim, rzeką Wel oraz na terenie dwóch Parków Krajobrazowych. Jest to idealne miejsce do wypoczynku i rekreacji dla miłośników wędkowania, wycieczek pieszych, rowerowych i konnych. Miasto i Gmina leży w południowo - zachodniej części województwa warmińsko - mazurskiego, na szlaku kajakowym nad rzeką Wel oraz na szlaku historycznym zwanym "Grunwaldzkim".

Mapa ośrodka

Lidzbark 2019